Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-02-29 15:57:36

Stellantis, Ayvens ile yeni bir anlaşmaya imza attı

Stellantis, yüksek teknolojili üretim gücü ve segmentlerinin en iyisi model ailesiyle güçlenmeye devam ediyor. Yatırım odağına elektrikli mobilite ve yeni nesil enerji ürünlerini alan şirket, bir yandan da küresel ölçekte büyüme hızını artırıcı iş birliği ve anlaşmalara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Stellantis, dünyanın önde gelen küresel sürdürülebilir mobilite şirketi Ayvens ile yeni bir anlaşmaya imza attı.

Stellantis, Ayvens’e bağlı şirketlerin gelecek üç yıl içinde Avrupa genelindeki uzun dönem kiralama filosu için 500 bin adet araç satın almasını öngören milyarlarca euro tutarında bir çerçeve anlaşma imzaladı. İş birliği kapsamında ilk teslimatların 2024’ün ilk yarısında başlaması planlanırken sürecin yıl boyunca devam etmesi bekleniyor. 2024 için planlanan adetlerin ötesindeki sipariş miktarları, dağılımı ve teslimat tarihleri, filo gereksinimleri ve talep dikkate alınarak iki şirket arasında esnek bir şekilde kararlaştırılabilecek.

Ayvens ve müşterileri; Alfa Romeo, Citroen, DS Automobiles, FIAT, Jeep, Lancia, Opel, Peugeot ve Vauxhall gibi ödüllü Stellantis markalarının dikkat çekici araç modellerinden yararlanacak. Stellantis portföyünü kapsayacak şekilde genişletilebilecek. İki taraf için önceliklerden biri, Ayvens'in çoklu marka stratejisini desteklemek üzere Stellantis'in yenilikçi sürdürülebilir araç yelpazesinin entegre edilmesi olacak. Ayvens tarafından alınacak araçlar, şehir otomobillerinden SUV'lara ve vanlara (7 ve 9 koltuklular dahil) kadar en güncel yazılım, bilgi-eğlence ve bağlantı teknolojilerini içeren farklı araç sınıflarını içerecek.

Çerçeve anlaşmayı değerlendiren Stellantis CEO’su Carlos Tavares, “Ayvens’in müşteri tabanının daha sürdürülebilir mobilite seçeneklerine aşamalı geçişine yardımcı olacak, çok özel ve kapsamlı yeni bir anlaşmayı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Elektrikli markalarımızla her ihtiyaca, bütçeye ve yaşam tarzına uygun bir araç sunuyoruz. Bu iş birliği, hem mevcut hem de potansiyel Stellantis markası müşterilerinin, gelişmiş güç- aktarma sisteminden kusursuz bağlantıya ve benzersiz konfora kadar en ileri yeniliklerimizi ilk elden deneyimlemelerine olanak tanıyor. Biz karbondan arınmış bir geleceğe giden yolu açarken, müşteriler de en üst düzey sürüşe sahip olacak.” sözleriyle değerlendirdi.

İş birliğine ilişkin görüşlerini aktaran Ayvens CEO’su Tim Albertsen ise şunları söyledi:

“Müşterilerimize, sınıfının en iyi ürün yelpazesi ve hizmet kalitesi ile daha sürdürülebilir emisyonlara geçişlerinde yardımcı olacak kaliteli, çok markalı araçlar sunma arayışımız kapsamında Stellantis ile bu  çerçeve anlaşmaya vardığımız için çok mutluyuz. Bu ticari ortaklık, müşterilerimize daha rekabetçi fiyatlandırma sağlamak üzere Stellantis ile yakın iş birliği içinde çalışmamıza olanak tanıyacak. Ayrıca tüm paydaşlarımız için daha fazla katma değer ve sinerji sağlamak üzere yeni ölçeğimizi ve satın alma gücümüzü kullanma kapasitemizi mükemmel bir şekilde ortaya koyacak. Ulaşım sektörü yapısal olarak hızlı büyüyen bir pazar. Müşterilerin sahip olmaktan kullanıcı olmaya geçişi, tam hizmet kiralama çözümlerine olan gereksinim, maliyetlere ilişkin öngörü ihtiyacı ve karbon ayak izlerini azaltma taahhütleri bu büyüme eğiliminin temelini oluşturuyor. Sürdürülebilir mobiliteye geçiş yapan müşterilerimize en iyi değeri ve faydayı sunmak üzere ortaklarımızla birlikte verimli ve güçlü bir ekosistem oluşturmada kritik bir rol oynuyoruz. Amacımız, bu geçişe liderlik etmek ve önde gelen küresel sürdürülebilir ulaşım oyuncusu olarak sektörümüzün geleceğini şekillendirmek.”

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 soundhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.